Daimler підтримає розробку електричного літаючого таксі

Концерн Daimler вирішив інвестувати в німецьку фірму Volocopter, яка займається розробкою однойменного електричного вертольота-Мультикоптер, 25 мільйонів євро. Згодом Volocopter планується використовувати як літаюче таксі.

Компанія займається проектом з 2011 року. З тих пір було побудовано кілька прототипів і скоєно як мінімум два тестові польоти.

Товарний варіант моделі буде двомісним, максимальна злітна маса складе 450 кілограмів. При дев’яти комплектах літій-іонних батарей, кожен з яких повинен забезпечувати роботу двох моторів, максимальна дальність польоту складе 27 кілометрів (на 70 кілометрів за годину) або 27 хвилин (на 50 кілометрів за годину).

Відмітна особливість апарату з безліччю двигунів і гвинтів – відносна простота управління. У той же час розробники відзначають, що в Volocopter передбачена можливість інтеграції автопілота.

Згодом Volocopter візьме участь в програмі Дубая по запуску літаючого таксі. До 2030 року в найбільшому місті ОАЕ планується перевести чверть пасажиропотоку на безпілотні транспортні засоби.