Німці пообіцяли випустити народний електромобіль

Мюнхенська фірма Sono Motors зібрала за допомогою краудфандінговой кампанії бажану суму для створення шестимісного електромобіля з сонячними панелями і зразковим запасом ходу від 120 до 250 км в залежності від модифікації. Обіцяна вартість машини – від 12 до 16 тисяч євро.
Засновники Sono Motors стверджують, що їх головною метою є побудова доступного, місткого, простого в експлуатації і безпечного транспортного засобу для широкого кола споживачів. При цьому маловідома фірма поки розвивається за прикладом компанії Apple в перші роки її існування. Чотири роки тому захоплені ідеєю побудови по-справжньому народного електрокара ентузіасти приступили до розробки першого прототипу, причому роботи велися в звичайному гаражі.
Габаритна довжина нового автомобіля Sion з посадочною формулою 3 + 3 дорівнює 4.11 м, ширина – 1.79 м, висота – 1.68 м, колісна база – 2.45 мм. Передбачається, що відстань між сидіннями у товарних машин складе не менше 45 см, при цьому кожне з них буде складаним. У новинки буде дві модифікації: Urban і Extender. Вони отримають трифазний асинхронний мотор потужністю 50 кВт, а відрізнятися будуть акумуляторами. Версія Urban вартістю 12 тисяч євро задумана як ідеальний міський автомобіль з літій-іонною батареєю ємністю 14.4 кВт⋅ч, яка забезпечить запас ходу 120 км. Від зарядної станції потужністю 22 кВт акумулятори заряджатимуться до 80% за 30 хвилин. Модифікація Extender за 16 тисяч євро, в свою чергу, отримає батарею ємністю 30 кВт⋅ч, запас ходу 250 км і час зарядки до 80% близько 40 хвилин.
Машини будуть оснащені сонячними панелями на даху, капоті і дверях (вони будуть захищені від незначних ударів шаром полікарбонату). Загальна площа фотоелектричних перетворювачів складе 7.5 м. Таким чином, в світлий час доби батареї електрокарів будуть заряджатися автоматично, забезпечуючи пробіг до 30 км, чого цілком достатньо для коротких поїздок по місту. Планується установка систем ABS і ESP, передніх і бічних подушок безпеки, електросклопідйомники, центрального замка, а також фільтра салону з моху. Стверджується, що такі елементи очищення повітря дуже екологічні і практично не потребують обслуговування, оскільки зростають самостійно, отримуючи вологу з навколишнього середовища.

Ще одним бонусом для покупців машини Sion стане відкритий каталог комплектуючих і докладні інструкції від виробника по їх заміні. При необхідності можна буде замовити будь-яку деталь через офіційний сайт і встановити самостійно або на найближчій станції техосблужіванія. Для запуску виробництва машини німці планували залучити 150 тисяч євро, хоча відразу попереджали, що такої суми може не вистачити для повномасштабного виробництва і в майбутньому можуть бути організовані додаткові кампанії. Збір коштів проводився через краудфандінговую платформу Indiegogo в серпні цього року.

Клієнти, які сприймають комфорт в таксі для себе як належне, гідно оцінили «Аеропорт таксі». Набагато простіше набрати номер і вийти до обумовленого часу і більше ні про що не переживати. Так що ті, хто цінує комфорт, довіряють професіоналам дорогу до аеропорту.

Станом на 5 вересня зібрано 188 130 євро. Випуск серійних машин намічений на 2018 рік. На даний момент представники Sono Motors ведуть переговори про співпрацю з такими великими компаніями як Bosch, ZF, Webasto і великими автовиробниками, імена яких не розкриваються.